• ערן שומרון

העקרונות והכללים על מנת להיות איש ברזל

עודכן: 23 בינו׳

איש ברזל (איירון מן)– נחשבת לאחת בתחרויות המאתגרות ביותר הקיימות. מדובר בשחיה של 3.8 ק"מ, רכיבה של 180 ק"מ, וריצת מרתון בסיום למרחק של 42.2 ק"מ. 

מה זה חצי איש ברזל? המסלול הקצר יותר, מורכב מ-1.9 ק"מ שחייה, 90 ק"מ מרוץ אופניים, ו-21.1 ק"מ ריצה

בין אם בחרת להתחרות בחצי איש ברזל או בתחרות המלאה של איירון מן- חשוב להקפיד על העקרונות הבאים:


1.ביטחון עצמי

אנשי ברזל מקפידים לעשות הכנה מעולה. ההכנה מייצרת אצלם את הבטחון העצמי הדרוש להשתתפות בתחרות כה מתגרת. זה לא משנה אם אתה מוכשר יותר או פחות, התחרות כה קשה, שאנשי ברזל מבינים שתקופת ההכנה חייבת להיות מתוכננת ומדויקת. 


2. התמדה.

לעתים קרובות, האימון יהיה קשה. פעמים רבות אנשי ברזל שואלים את עצמם – " איך לעזאזל, אני יכול לעשות את זה? כמה זמן ייקח לי לסיים את האימון הזה? אני משוגע שאני מתאמן לתחרות כזאת?

אנשי ברזל יודעים שעל המסלול רק דבר אחד יסייע להם להגיע לניצחון- התמדה! 


3. חיים באופטימיות.

באימונים ובתחרות יכולות להיות לאיש הברזל המון תקלות, הסחות דעת ואתגרים. אנשי ברזל אמיתיים חיים באופטימיות שיוכלו להתמודד עם כל אתגר שיבוא.


4. משפחה תחילה 

בניגוד למה שרבים חושבים, אנשי ברזל אמיתיים מבינים את המחיר שהם משלמים. שעות ארוכות של אימונים משאירות את המתאמן עם מעט אנרגיה וזמן לכל דבר אחר.

זאת הסיבה שאנשי ברזל אמיתיים, תמיד ישימו את המשפחה בראש ובמקום. הם יעדיפו להחמיץ אימון מאשר אירוע משפחתי. הם מבינים מה הדברים החשובים בחיים.


5. יש להם חזון

אנשי ברזל מדמים את התחרות מרגע הזינוק, מהרגע בו הם מתחילים לשחות, יוצאים מהמים ועוברים לאופניים. מתחילת הריצה. הדימיון המודרך מסייע להם להתמודד עם התחרות המורכבת, החזון שלהם מסייע להם להבין למה הם עושים אתגר כה מורכב. 


6.יש להם אסטרטגיה.

כל דבר גדול שמושג, מסתכם באסטרטגיה.

פיתוח אסטרטגיית  אימונים מאפשרת לאנשי ברזל להגיע למטרה. אימונים אקראיים, או ללא ניהול עומסים נכון, מהווה גישה פגומה לאימונים. אסטרטגיית אימון מדויקת מביאה את איש הברזל מהמקום שבו הוא נמצא היום למקום שבו הוא רוצה להיות. זה מצריך מהמתאמן להיות ממושמע, החלטי ויצירתי. אבל זה מה שיצור תוצאות נהדרות. זה יחסוך זמן, אנרגיה, כישלון ותסכולים.


7. הם מנהלים יומן אימונים מסודר.

יומן אימונים עוזר לבנות ביטחון ומוטיבציה. הוא גם עוזר להרגיש תחושה של הישג. ניהול יומן אימונים עוזר למתאמן להבין מה עובד ומה לא. וכך להכין את עצמו טוב יותר לאימונים. 


8. הם אסירי תודה.

אם אתה מתאמן לטריאתלון, רוב הסיכויים, שיש לך מספיק יציבות בחיים המאפשרת לך את הזמן והכסף בכדי להתאמן ולהשיג מטרות כה מורכבות הדורשות השקעה גדולה. להיות אסיר אנשי ברזל אסירי תודה על  היציבות הכלכלית ועל היכולת לחיות, לעבוד, ולהתאמן בעוד רוב אוכלוסית העולם חי מיום ליום.


9. הם מנהלים את זמנם בצורה מצוינת.

 אנשי ברזל מכבדים את הזמן שלהם. הצורך לעסוק בהרבה דברים במקביל, להגיע לאימונים במקומות מרוחקים, לטפל באופניים, לטפל בגוף, לישון מספיק וגם לקום מוקדם, מצריכה מהם להיות הטובים ביותר בניהול זמנם.


10. הם בעלי אמונה.

אנשים שמתחייבים לעשות תחרות כה קשה, במהלכה יש אתגרים כה רבים חייבים להיות בעלי אמונה. האמונה – ואין זה משנה אם בכוח אלוהי, ביקום, בעצמם היא המניע שנותן את הכוחות גם ברגעי משבר.


11. יש להם מודל לחיקוי.

הדרך הקלה ביותר להתקדם בחיים היא ללמוד מאדם שעשה זאת קודם לכן. זאת הסיבה שאנשי ברזל לוקחים מאמן שילווה אותם ולומדים כל הזמן במהלך האימונים ממתאמנים וותיקים שיסייעו להם. 

מודל לחיקוי חוסך שנים רבות של תסכולים, זמן ואנרגיה על  להשיג את המטרות שלכם. עדיף ללמוד מאלה שנכשלו קודם מאשר להכשל בעצמנו.


12. הם צנועים

אנשי ברזל לא מתרברבים ביכולות שלהם. הם מבינים שתמיד יש טובים מהם, הם מבינים שהשגים הם דבר שביר שיש לעבוד באופן רציף על מנת להשיג אותם. במהלך תחרות אנשי ברזל פועלים בהתאם לתוכנית התחרות ולא עפ"י התחושה. הם יודעים שדברים יכולים להשתנות ברגע אחד. 


13. הם מעבירים את זה הלאה

טריאתלטים וותיקים תמיד יסייעו ויחנכו מתאמנים חדשים. החל בדגשים לאימונים יעילים יותר, המשך בכל מה שקשור לרכישת ציוד וכמובן בכל הקושר להתנהלות לפני ובמהלך תחרויות. 

אנשי ברזל יודעים שלסייע ולעזור למתאמן חדש זה משהו שגורם לסיפוק עצום.


14. הם סבלניים.

לוקח זמן להתפתח בענפי ספורט הדורשים סיבולת. אין קיצורי דרך. אפילו הספורטאים הטובים ביותר צריכים זמן עד שישיגו ביצועי שיא. סבלנות היא מצב קבוע בחייו של איש ברזל. הזמן והנסיון הם פקטור .


15 . יש להם אוצר מילים אחר.

על מנת להיות איש ברזל צריך לאמץ אוצר מילים חדש.

במקום לומר  "אני אנסה" לומר "אני אעשה".

במקום לומר   "אני אנסה" לומר "אני אסיים".

במקום לומר  "אני לא יכול" לומר "אני יכול"

לאנשי ברזל אין בלקסיקון מילים שליליות כמו "אני זקן מדי" או "אני איטי מדי".


16. הם נחושים להיות מצויינים 

איש ברזל יודע שאין זה משנה כמה הוא מתאמן, בשל העובדה שמדובר בשלושה ענפי ספורט שונים, תמיד יש מקום לשיפור. זאת הסיבה שהם כל הזמן פועלים להצטיין, בשחיה, ברכיבה ובריצה. 


17. הם מגדירים את עצמם מחדש

אנשי ברזל מגדירים את הזהות שלהם כל הזמן מחדש. מי שמתאמן בתנאים לא פשוטים, מי שלוקח את הפיזיות שלו לקצה, מי שעושה גם וגם וגם ויכול למשברים מגדיר את עצמו, את חוזקותיו ואת יכולותיו בכל יום מחדש.

298 צפיות0 תגובות