top of page
 • למה בכלל כדאי לי לרוץ?
  למען ההגינות אף אחד לא חייב או צריך לרוץ, אבל חשוב מאד לעשות פעילות גופנית באופן קבוע. פעילות גופנית משפרת את מערכת הדם, את חילוף החומרים בגוף, מעודדת הרזיה, מטעינה באנרגיות ובהכרח משפרת ביצועים. באילו תחומים? בכל תחום – בעבודה, בהתנהלות היומיות, ברמת הריכוז ועוד.
 • מה אני צריך בכדי לצאת לרוץ?
  אחד הדברים הכיפיים בריצה הוא הפשטות שבה. בכדי לרוץ אנו צריכים בראש ובראשונה בדיקת ארגומטריה (ככלל אנו ממליצים לכל אדם באשר הוא וללא קשר לפעילות גופנית לעשות בדיקת ארגומטריה אחת לשנה ) ונעליי ריצה.
 • למה לעזאזל צריך מאמן?
  כי שכר הלימוד במקרה שתתאמן לבד עלול להיות יקר. יש לנו נטייה, בשל היותנו הולכים ורצים על שתיים כמעט מיום הולדתנו, לצאת לרוץ ללא אימון מבוקר ונכון. ריצה לאורך זמן ללא סרגל מאמצים, ללא כיוון ואימון, ללא מתן דגש על תרגול מדויק ונכון עלולה לגרום לפציעות קלות ובמקרים אחרים פציעות חמורות שיפגעו במתאמנים באופן שיעיב על פעילות היומיום שלהם.
 • איך אני בוחר נעליים?
  בחירת נעליים עשויה להפוך לדבר מורכב. בחנויות מובילות יש הליכוני ריצה, בהם מתבקש המתאמן לרוץ מספר דקות ובאמצעות צילום סגנון הריצה ואבחון מנח הרגל מתאימים למתאמן נעל. השיטה הזאת הינה מקדמת אך אינה מספקת דיה. אבחון שכזה אינו נקי מטעויות. בסופו של תהליך אין מענה טוב מריצה לאורך זמן עם נעל וקבלת התחושה כי היא נוחה ואינה פוצעת. שיטה זאת עלולה להיות מעט יקרה בהתחשב בכך שלעיתים נאלץ לרכוש מספר זוגות נעליים עד מציאת הדגם הנכון אבל לאחר מציאת הדגם הנכון עבור המתאמן כל שנותר הוא בכל פעם לבחור את אותה נעל ואותו דגם. דרך אגב שיטה נפוצה לשמור על שפיות במחירי הנעליים במקרים של בחירת נעל לא נכונה הינה לחזור לחברת הנעליים ולומר שהדגם שהותאם אינו נותן מענה מספק. במספר לא מבוטל של חנויות יעניקו לכם דגם אחר במחיר עם הנחה משמעותית מתוך הנחה נכונה שלקוח/רץ מרוצה קונה 3-4 זוגות נעליים בשנה ובמתן ההנחה הגדילו את הסיכוי להשגת לקוח חוזר. למאמר מלא בנושא: אז איזה נעליים הכי מתאימות לי?
 • מה אוכלים לפני אימון?
  לפני אימון נקפיד לאכול אנרגיה זמינה ופשוטה על מנת שיהיה לנו "דלק" לאימון. דוגמאות – לחם עם ריבה / סילאן/ דבש. 2 תמרים. 2 פתי בר.
 • מה אוכלים במהלך אימון?
  באימונים קצרים (עד שעה ורבע) אין צורך באכילה. באימונים ארוכים יותר יש לצרוך אנרגיה זמינה אשר נוחה לעיכול כגון: ג'לים, תמרים, שתית קולה או איזוטון וכד'.
 • מה אוכלים אחרי אימון?
  אחרי אימון חשוב לשלב בין פחמימה (דלק) לחלבון (בונה שריר). דוגמאות – סנדוויץ' עם טונה / ביצה / קוטג' וכד'. למאמרים מלאים בנושא תזונה כדאי לבקר באתר הקבוצה: https://e-sports.co.il
 • איך ואיפה נרשמים לתחרויות?
  קיימים מספר אתרים בהם מרוכזת ההרשמה לתחרויות. מומלץ להשתתף במרוצים אשר משלבים מסלול קל או מאתגר, בהתאם לניסיון המתאמן, מאפשרים שילוב של שאר בני המשפחה במסלולים קצרים יותר, מרובי משתתפים – בשל רמת האנרגיה ואיכות המירוץ. אתרי תחרויות: א. Shvoong ב. Sportweb ג. Realtiming
 • למה הבגדים כל כך יקרים?
  בגדי ריצה איכותיים מנדפים זיעה ושומרים על איכותם לזמן ארוך. הטכנולוגיה בתחום אופנת הריצה הינה כל הזמן מתקדמת ובמקביל מושפעת רבות מטרנדים. סיבות אלו מביאות לא פעם למחירים גבוהים לביגוד ריצה. ניתן לצמצם פערי מחיר באמצעות רישום לתחרויות וקבלת ביגוד ממותג תחרות, רכישה קבוצתית, שימוש בהנחות בחנויות שיש להם הסדרים ם קבוצות ריצה שונות.
 • מתי אני יכול לרוץ מרתון?
  בשנים האחרונות אני שומע את השאלה הזאת כמעט מכל מתאמן מתחיל. אני טוען שריצת מרתון מצריכה הכנה גופנית ומנטאלית אורכה מאד. ההשפעות של ריצת מרתון עלולות לבוא לידי ביטוי לעיתים מספר חודשים אחרי המרתון. אני ממליץ להשתתף במרתון לאחר צבירת ניסיון של לפחות שלוש שנים בריצה. עם זאת רץ חרוץ ומתמיד יכול לרוץ מרתון בהצלחה גם לאחר תקופה של 8 חודשים – שנה. פרק זמן זה אינו מומלץ בשל רמת הסיכוי הגבוהה לפציעה ומצריכה משמעת גבוהה של המתאמן לרבות התמדה והקפדה על אימונים מסודרים ומבוקרים.
bottom of page