• ערן שומרון

מוטיבציה בריצה!

עודכן: 25 במאי

כל יציאה לריצה כרוכה בקבלת החלטות-

מתי לרוץ ? מה לקחת עימי ? כמה רחוק לרוץ ? עם מי לרוץ ?

אמנם, ניתן בקלות להגדיר שגרת ריצה, מצד שני ,השגרה הזאת , הכה מוכרת עלולה מידי פעם לגרום לנפילה ברמת מצב הרוח וברמת המוטיבציה לצאת לאימון . במקרים כאלה , חשוב לבחור את הסיבה, את "מעטפת" הריצה ואת צורת ההגשה של האימון – בחוכמה.

אז הנה ששת הכללים שלי בכדי לגוון את הריצה שלי ולהכניס מוטיבציה –

1. יוצא לרוץ 10-20 דקות. כן, אני יודע – זה נשמע הזוי ולא רציני , אבל… ריצה , כל מרחק בריצה, עושה לי טוב .

ועשר דקות ריצה טובים עבורי אלפי מונים יותר מאי עשייה . ולכן בימים שקשה לי לגרור את עצמי, אני עייף, אין לי זמן

– אני יוצא לרוץ גם אם מדובר רק ברבע שעה או 20 דקות. זה עושה לי טוב- זה בטוח.

2. בפנים או בחוץ ? ים, שדות, ריצת שטח – מכניסים אותי לאנרגיה מדהימה . למה? קודם כל – האוויר הצח הוא פשוט יותר נעים ומעביר עבורי את הזמן מהר יותר. בנוסף למתחרים מבינינו, הריצה בחוץ מסייעת לגוף להסתגל להשפעת תנאי מזג אוויר.

3. עם חבר או לבד? עבורי ריצה עם חבר מהווה מוטיבציה מעולה. ריצה עם השותף הנכון יכולה לפתוח עבורך דלתות להצלחה ,לקבלת רעיונות מדהימים , לסייע לעבור רגעים קשים.  אולם חשוב לי לשים לב שחלק נכבד מהריצות שלי מתבצעות עם רצים מהירים ממני – זה מסייע לי לקבל את כל אותם דברים חיוביים שציינתי ועם זאת להקפיד לשמור על כושרי הגופני ולאפשר המשך להתקדמות שלי.

4. לרוץ עם שעון או בלי? עבורי , שבירת שגרה זה לצאת ולרוץ מבלי לדעת כמה זמן , מה הקצב , ומה הדופק שלי . פשוט לרוץ בכדי לנקות את הראש.

5. עם עצמי או עם אוזניות? אני בדר"כ רץ ללא מוזיקה באוזניים . אני אוהב מאד את השקט שבחוץ. מצד שני לעיתים על מנת להרים את מצב הרוח אני שם מוזיקה שאני מאד אוהב או איזה דיסק שהמליצו לי עליו ולא יצא לי לשמוע. בתקופה שרציתי לשפר את האנגלית שלי הקשבתי ל audio book זאת הזדמנות מעולה לנצל את הזמן בצורה יעילה מאד .

6. איזה ציון אני מקבל בסוף כל יום בו אני רץ? אני יודע שעבורי יום בו אני רץ , הוא יום בו אני משיג יותר . לא בתחושה – אלא בצורה ברורה ומדידה . כשהשעון מצלצל בבוקר בבוקר ואני מתבלט האם לקום או להרוויח עוד שעת שינה – אני מזכיר לעצמי – יום בו אתה רץ – הוא יום בו אתה משיג יותר . עבורי – זה תמיד נכון , עליי- זה תמיד עובד .

עבורי הכללים הללו עובדים מצוין – מקווה שגם עבורכם.

רוצו בעוצמה!

#ריצהלמרחקיםארוכים #אימונים #היוםשאחרי #ריצה #תלאביב #רץ #ספורט #לרוץבעוצמה #איספורטס #ערןשומרון #ים #חצימרתון #ריצתשטח #esports #15קמ #מתאמנים #כושר #קבוצתריצה #גיוון #10קמ #אימוניריצה #5קמ #דרךחיים #מרתון #esports #בריאות #שדות

צפייה 10 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול